FAQ Consultatieservice
De consultatieservice is een online intercollegiaal overleg m.b.t. de status van een specifieke patiënt. U kunt een intercollegiaal overleg aanvragen via uw HIS. Op dit moment is de consultatieservice nog niet actief.
Dit overleg is een onafhankelijke casus beoordeling voor een specifieke patiënt en geeft extra behandelinformatie in die situaties waar de NHG-Standaarden niet patiëntspecifiek genoeg zijn. Is het niet glashelder of u een patiënt beter kunt doorverwijzen naar een specialist of ontvangt u graag extra behandel- of medicatieinformatie? Het intercollegiaal overleg geeft u aanvullende informatie op basis waarvan u als huisarts zelf verder kunt behandelen.
De ziektebeelden waarvoor u vragen kunt opsturen zijn: Cardiovasculair Risicomanagement, Virushepatitis en overige Leveraandoeningen.
Door onder een medisch dossier van een patiënt het menu-item "NHGDoc" te selecteren kunt u aanvullende informatie opvragen. U krijgt binnen 48 uur antwoord door middel van een consultatie rapport.
U kunt de consultatieservice gebruiken als:
- U een onafhankelijke casus beoordeling voor een specifieke patiënt wilt.
- U extra behandelinformatie wenst met betrekking tot een specifieke patiënt voor die situaties waar de NHG-Standaarden niet patiënt-specifiek genoeg zijn.
- Indien het niet glashelder is of een patient doorverwezen moet worden of indien u graag extra behandel- of medicatieinformatie wilt.
- U aanvullende informatie wilt op basis waarvan u als huisarts zelf verder kunt behandelen.
Wat maakt de consultatieservice zo efficient en betrouwbaar:
- Een aanvraag kan binnen 5 minuten door u ingevuld worden door een kort formulier in het HIS zonder overbodige extra informatie-invoer.
- Relevante gegevens uit het medisch dossier worden automatisch meegestuurd (ICPC-codes, actuele medicatie, meetwaarden van de laatste 24 maanden, leeftijd, geslacht).
- Het geleverde consultatie rapport wordt opgesteld door ervaren specialisten en huisartsen.
- Het geleverde consultatie rapport is gebaseerd op de NHG-Standaarden en relevante medische standaarden.
- Het geleverde consultatie rapport is gebaseerd op een uitgebreide kennisbank.
- De service is 24 uur per dag beschikbaar en online toegankelijk.
- Binnen 48 uur heeft u antwoord op uw aanvraag.
De alertservice en de consultatieservice zijn de twee functionaliteiten van NHGDoc.
De alertservice is een geautomatiseerde service die bij openen van een medisch dossier kijkt of aanvullende diagnostiek of medicatie en/of behandel advies relevant is voor deze patiënt volgens de NHG-Standaarden. De consultatieservice maakt het mogelijk een online intercollegiaal consult aan te vragen over een specifieke patiënt casus.
Wanneer u een alertmelding heeft ontvangen, kunt u op hetzelfde scherm als u aanvullende informatie wilt een aanvraag doen via de button "Online consult".
U kunt ook een consultatie rapport aanvragen zonder dat u een alertmelding heeft ontvangen.
Kijk ook bij: Hoe kan ik een online consult aanvragen?
Het team van consulenten bestaat uit vakspecialisten en huisartsen en zijn allen geautoriseerd door het NHG. De consulenten zijn onafhankelijk van de farmaceutische industrie.
De specialisten zijn aangesteld na een uitgebreide training door ExpertDoc op het gebruik van de Kennisbank, juiste implementatie van NHG-Standaarden en vanuit een sterke motivatie om de huisarts te ondersteunen in de consultvoering.
Vanuit een alertmelding
- U heeft een alertmelding ontvangen en u wilt aanvullende informatie.
- Selecteer "Start online consult", in de balk onderaan in het scherm.
- Selecteer de relevante onderwerpen, opties en geef de reden van aanvraag aan.
- Geef uw vraag aan in het invulveld.
- Selecteer "Versturen".
Hiermee is uw aanvraag verstuurd. U ontvangt binnen 48 uur het consultatie rapport als bericht in uw "Berichten" binnen uw HIS.
Vanuit het medisch dossier
- Selecteer de patiënt waarvoor u een consultatie rapport wilt aanvragen.
- Selecteer in de menu-balk "NHGDoc".
- Selecteer in de linker kolom "Consulten".
- Selecteer in de linker kolom onderaan "Online consult aanvragen".
- Kies het ziektebeeld van uw voorkeur, en selecteer "Aanvragen".
- Geef uw vraag aan in het invulveld.
- Selecteer "Versturen".
Hiermee is uw aanvraag verstuurd. U ontvangt binnen 48 uur het consultatie rapport als bericht in "Berichten" binnen uw HIS.
In het algemeen kunt u de volgende soort vragen aan een van de consulenten van NHGDoc voorleggen:
- Moet ik de huidige behandeling voor deze specifieke patiënt aanpassen of veranderen?
- Welke leefregels kan ik meegeven aan de patiënt?
- Welke aanvullende informatie kan ik de patiënt meegeven?
Onderstaand een aantal specifieke voorbeeldvragen die u via de consultatieservice aan de consulenten kunt voorleggen:
Man:
- 47 jaar.
- In 2005 vanwege vage klachten een keer lab geprikt.
- HBSAg= 3,57 en is door het lab als negatief afgegeven. Anti-HBc=neg.
- ALAT= 40.
- Geboren in Turkije.
Vraag: Hier is verder nooit iets mee gedaan en meneer heeft al lang geen klachten meer, maar nu komt er een alert. Moet ik nu toch nog onderzoeken gaan doen?
Vrouw:
- 35 jaar.
- N.a.v een labuitslag in 2001, 6 mnd na vaccinatie hepatitis B.
- HbsAg = 360.
Vraag: Is de verkeerde titer gecontroleerd? Moet ik nog iets anders ook testen?
Man:
- 42 jaar.
- Overgewicht, weinig beweging, is aan het stoppen met roken.
- Beide ouders na hun 60e hartklachten.
- SCORE-risico is 2,3.
Vraag: Wat is wijs? Voorlopig in de gaten houden of gaan behandelen?
Man:
- 70 jaar.
- Heeft myocardinfarct gehad en staat nog onder behandeling vanwege hypertensie.
- Heeft wat DC (na stoppen spironolacton enkeloedeem).
- Gebruikt metoprolol, ascal, rosuvastatine en nu weer spironolacton.
Vraag: Is het nodig om bestaande medicatie aan te passen of kan ik het zo laten?
Man:
- 68 jaar.
- Hypertensie, goed onder controle met Cozaar en Selokeen.
- Af en toe jicht, waarvoor Celebrex is voorgeschreven.
- Voorgeschiedenis blanco, familie g.b.
- Vetspectrum: Chol= 7,3 HDL= 0,61 ratio= 12 LDL niet te meten trigl= 10,4 K= 4.3 kreat= 106 gluc= 6,2.
Vraag: Moet ik deze patiënt insturen? Of kan ik zelf verder behandelen?
De volgende consulenten beantwoorden uw vragen:
- Solko Schalm
- Erik Buster
- Maarten van Rossem
- Jonathan Lipton
- Jilling Bergmann
U kunt zo vaak als u wilt een consult aanvragen voor een specifieke patiënt.
De consultatie rapporten die naar u opgestuurd worden komen binnen als bericht in "Berichten" binnen uw HIS.
Deze rapporten worden automatisch gekoppeld aan de betreffende patiënt.
Ja, dat kan.
Vanuit het medisch dossier:
- Selecteer de patiënt waarvoor u een consultatie rapport wilt aanvragen.
- Selecteer in de menu-balk "NHGDoc"
- Selecteer in de linker kolom "Consulten"
- Selecteer in de linker kolom onderaan "Online consult aanvragen"
- Kies het ziektebeeld van uw voorkeur, en selecteer "Aanvragen"
- Geef uw vraag aan in het invulveld
- Selecteer "Versturen"
Hiermee is uw aanvraag verstuurd. U ontvangt binnen 48 uur het consultatie rapport als bericht in "Berichten" binnen uw HIS.
